Monitoring w urządzeniu przenośnym

Technologia w dzisiejszych czasach rozwinęła się już w takim stopniu, że dostęp do własnego monitoringu możemy mieć nawet w telefonie komórkowym czy tablecie. Wystarczy odpowiednia konfiguracja urządzenia, aplikacja producenta monitoringu i już możemy ciszyć się podglądem z kamer na żywo w urządzeniu mobilnym.

Aktualnie monitoring wizyjny zagościł już chyba wszędzie w naszym otoczeniu. Możemy spotkać kamery na ulicy, w sklepach, na posesjach prywatnych, szkołach , przedszkolach, szpitalach itp. Dążymy do tego aby nasz dorobek był jak najlepiej chroniony. Chcemy mieć dostęp do tego co dzieje się w naszym mieszkaniu czy domu, będąc np. w pracy albo na dłuższym urlopie. Samo nagrywanie oraz posiadanie kamer społeczeństwu zaczyna nie wystarczać. Dlatego też na rynku zaczęły pojawiać się systemy, które umożliwiają połączenie z naszymi smartphonami czy tabletami. Jeżeli ktoś szukałby sprawdzonego sprzętu bardzo dobrej jakości to powinien odwiedzić stronę www.genway.pl . Genway to producent systemów domofonowych, wideo domofonowych oraz monitoringu. Na rynku istnieje od 1993 roku i ma bardzo duże doświadczenie we wcześniej wspomnianej dziedzinie.

logo_genway

Jaki jest cel monitoringu w urządzeniach mobilnych?

Cel możemy podzielić na dwie grupy. Monitoring prywatny oraz monitoring służbowy. Celem monitoringu wizyjnego w domu czy mieszkaniu z pewnością będzie:

  • Dostęp 24 godziny na dobę do podglądu naszego mieszkania. Co przekłada się na bardzo szybką interwencję w momencie włamania
  • Monitoring umożliwia nam również wcześniej wykryć np. zalanie domu.
  • Kontrola swoich dzieci, które np. powinny przebywać w szkole, a są w domu

Jeżeli chodzi o cele monitoringu w pracy to daje nam on:

  • Większą kontrolnę nad jakością wykonywanych prac przez zatrudnianych pracowników
  • Kontrola firm zewnętrznych
  • Weryfikowanie dostępu do pomieszczeń, do których dostęp mają tylko niektórzy pracownicy
  • Ochrona przed kradzieżą materiałów w firmie

Zapotrzebowanie wcale nie jest takie duże

Dokładnie analizując rynek aplikacji do mobilnego podglądu monitoringu. Okazuje się, że wcale nie ma dużego zainteresowania tym tematem. Analizując ilość osób korzystających z aplikacji pod systemy android. Bo jednak większość osób w sowich smart fonach posiada ten właśnie system, to można dojść do wniosku, że popyt na aplikacje do monitoringu online nie jest duży. Aplikacji do monitoringu na smart fonach jest kilkadziesiąt, a użytkowników może kilkaset. Z najpopularniejszych aplikacji korzysta na całym świecie tylko kilka tysięcy osób. Jak na cały świat, to naprawdę fatalny wynik. Jednak producenci systemów monitoringowych coraz częściej polecają swoim Klientom korzystanie z aplikacji na urządzenia mobilne.

Co potrzebujemy do oglądania podglądu z kamer na smartfonie?

Okazuje się, że nic skomplikowanego. Aby poprawnie wyświetlić obraz na naszym smart fonie będziemy potrzebowali na pewno rejestrator ip, kamer ip oraz aplikacji na telefon komórkowy, która połączy się z naszymi kamerami i wyświetli obraz na urządzeniu mobilnym. Na rynku jest coraz więcej aplikacji, które potrafią bez dużej ingerencji użytkownika przeprowadzić całą konfigurację.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *